Franciszkański Zakon Świeckich (Region Katowice)

 


PODZIAŁ NA OKRĘGI:


Aktualizacja z dnia: 18.11.2017

OKRĘG KATOWICKI

o. Zbigniew Kołodziejczyk OFM Cap
 s.Leokadia Puto, s.Stanisława Wolna

1 Katowice

Leon Becker

Świętych Apostołów Piotra i Pawła
ul. Mikołowska 32
40-066 Katowice
http://piotripawel.wiara.org.pl

Spotkania:

I niedziela miesiąca

po Mszy św.

o godz. 7.30

2 Dąbrówka Mała

Dorota Regulska

Św. Antoniego
Al. Niepodległości 4
40-311 Katowice 15
Dąbrówka Mała
http://swantoni.katowice.pl 

j.w.

3 Katowice Józefowiec

Teresa Tucka

Św. Józefa Robotnika
ul. Prof. Jana Mikusińskiego8
40-146 Katowice
http://jozefrobotnik.katowice.pl 

III sobota miesiąca godz. 9

4 Katowice Zawodzie

Barbara Borkowska

Opatrzności Bożej
ul. 1 Maja 52
40-287 Katowice
http://www.parafiazawodzie.pl

I niedziela miesiąca

po Mszy św.

o godz.9.30

5 Mysłowice

Jadwiga Oślizło

Najświętszego Serca Pana Jezusa
ul. Starokościelna 3
41-400 Mysłowice
http://www.nspjmyslowice.pl 

ostatnia sobota miesiąca godz. 8

6 Wesoła

Teresa Białożyt

MB Fatimskiej
ul. Wiosny Ludów 46
41-408 Wesoła
http://www.mbfwesola.wiara.pl

I niedziela miesiąca godz. 8

7 Katowice Podlesie

Otylia Roj

MB Częstochowskiej
ul. Piotra Michałowskiego 9
40-748 Katowice-Podlesie
http://www.parafia-podlesie.pl

I poniedziałek miesiąca po

I niedzieli godz. 16

8 Katowice Zadole

Jan Srokowski

MB Różańcowej
ul. Zadole 36
40-719 Katowice
http://www.zadole.wiara.pl

II poniedziałek miesiąca godz. 17

9 Katowice Brynów

Teresa Musioł

Najświętszych Imion Jezusa i Maryi
ul. Przyklinga 12
40-551 Katowice-Brynów
http://www.parafia.brynow.katowice.pl 

II niedziela miesiąca godz. 16

10 Katowice Stara Ligota

Stanisława

Wolna

Świętej Rodziny
ul. Zofii Kossak-Szczuckiej 24  
40-001 Katowice
http://sw-rodzina.katowice.pl/

I wtorek miesiąca godz. 18

11 Katowice Kostuchna

Michalina Komosińska

Trójcy Przenajświętszej
ul. Tadeusza Boya-Żeleńskiego 34
40-750 Katowice
http://www.kostuchna.katowice.opoka.org.pl

II wtorek miesiąca godz. 9

12 Katowice Panewniki

Marianna Jakubowska

Św. Ludwika Króla
ul. Panewnicka 76
40-760 Katowice-Panewniki
http://www.parafia.panewniki.pl 

IV sobota miesiąca godz. 8
13 Katowice Stare Panewniki

Halina Holewik

Św. Antoniego
ul. Panewnicka 463
Katowice – Stare Panewniki
http://www.starepanewnikiofm.pl 

I niedziela miesiąca

po I czwartku

godz. 14.30

14 Mikołów

Lidia Balcarek

Św. Wojciecha
ul. Kardynała Stefana Wyszyńskiego
43-190 Mikołów
http://bazylikamikolow.pl 

III sobota miesiąca godz. 8
15 Mikołów Reta

Celina Baluch

Św. Antoniego
ul. Zielona 1
43-190 Mikołów
http://www.mikolow-reta.katowice.opoka.org.pl/historia.html

III piątek miesiąca godz. 17

 

OKRĘG TYSKI

 

o.Emil Pacławski OFM 
s.Irena Piotrowska

 

16

Tychy

Urszula Jodłowska

Świętych Franciszka i Klary
ul. Paprocańska 90
43-100 Tychy
http://tychyofm.pl

Spotkania:

II niedziela miesiąca

godz. 16

17

Kobiór

Renata Mazur

Wniebowzięcia NMP
ul. Rodzinna 11
43-210 Kobiór
http://www.parafiakobior.pl

II sobota miesiąca godz. 7

18

Tychy

Elżbieta Wyleżuch

Św. Marii Magdaleny
ul. Ks. K. Damrota 62
43-100 Tychy
http://www.tychymm.katowice.opoka.org.pl

II niedziela miesiąca

godz. 9.30

19

Tychy

Helena Straus

Bł. Karoliny Kózkówny
ul Tischnera 50
43-100 Tychy
http://www.bl-karolina.katowice.opoka.org.pl

niedziela po I piątku miesiąca godz. 18

20

Tychy

Irena Piotrowska

Świętego Ducha
ul. Myśliwska 43
43-100 Tychy
http://www.duch-sw-tychy.katowice.opoka.org.pl 

I wtorek miesiąca

godz. 18.30

21

Tychy

Danuta Rydz

Św. Krzysztofa
ul. Wyszyńskiego 1
43-100 Tychy
http://www.swkrzysztof.wiara.org.pl
 

w każdą środę miesiąca
godz. 16

22

Tychy

Krystyna Pytlarz

Św. Jana Chrzciciela
ul. Kopernika 5
43-100 Tychy
http://www.tychyjch.katowice.opoka.org.pl 

II niedziela miesiąca godz. 9

23

Tychy-Paprocany

Andrzej Biskup

Najświętszego Serca Pana Jezusa

ul.Paprocańska160

43-110 Tychy Paprocany

http://www.nspj-paprocany.katowice.opoka.org.pl/

 

Niedziela po I piątku miesiąca

godz. 15

 

24

Urbanowice

Krystyna Kulka

MB Pośredniczki Wszelkich Łask
ul. Kościelna 30
43-100 Tychy - Urbanowice
http://www.urbanowice.parafia.info.pl

I poniedziałek miesiąca godz. 14.45

25

Czułów

Danuta Misiarz

Świętego Krzyża
ul. Bzów 15
43-100 Tychy
http://www.czulow.katowice.opoka.org.pl

I czwartek miesiąca godz. 18.30

 

 

OKRĘG RUDZKI

 

o.Fryderyk Grzesiek OFM

br.Henryk Gładysz

 

26 Łaziska Dolne

Irena Jakubaszek

Niepokalanego Serca NMP
ul. Mikołowska 23
43 - 173 Łaziska Dolne

http://www.parafialaziskadolne.pl

Spotkania:

II wtorek miesiąca

godz. 17.30

27 Łaziska Średnie

Kornela Gorzela

Św. Jana Chrzciciela
ul. Kardynała Stefana Wyszyńskiego 12
43-173 Łaziska Średnie
http://www.jan-chrzciciel.pl

III sobota miesiąca

godz. 8.15

28 Łaziska Górne

Gertruda Obecna

MB Królowej Różańca Świętego
ul. Kościelna 4
43-170 Łaziska Górne
http://otacon.nspace.pl/mbroz1

III sobota miesiąca

godz. 9

29 Bujaków

Irena Krzemień

Św. Mikołaja
ul. Ks. Górka 58
43-196 Mikołów – Bujaków
http://www.sw-mikolaj.katowice.opoka.org.pl 

I niedziela miesiąca

godz. 8.30

30 Orzesze

Agnieszka Bożyk

Nawiedzenia NMP
ul. św. Wawrzyńca 2
43-180 Orzesze
http://parafia-orzesze.pl

I wtorek miesiąca

31 Kochłowice

Sebastian Kolon

Trójcy Przenajświętszej
ul. Ks. Ludwika Tunkla2
41-707 Ruda Śląska- Kochłowice
http://www.kochlowice.katowice.opoka.org.pl

ostatnia niedziela miesiąca

godz. 15

32 Ruda Śl. Bykowina

Weronika Soluch

Najświętszego Serca Pana Jezusa
ul. Wita Stwosza 2
41-705 Ruda Śląska
http://www.bykowina.katowice.opoka.org.pl

III środa miesiąca

godz. 15

33 Ruda Śl. Nowy Bytom

Agnieszka Matura

Św. Pawła Apostoła
Pl. Bł. Jana Pawła II 5
41-709 Ruda Śląska – Nowy Bytom
http://swpawel.rudasl.wiara.pl

II piątek miesiąca

godz. 16.30

34 Ruda Śląska 1

Danuta Kozik

Św. Józefa
ul. Piastowska 16
41-700 Ruda Śląska
http://www.sjozef.pl

IV sobota miesiąca
po mszy św.
godz. 8.00

35 Ruda Śl. Wirek

Teresa Szołtysik

Św. Andrzeja Boboli
ul. Wyzwolenia 215
41-710 Ruda Śląska
http://www.wspolnota-rudasl.katowice.opoka.org.pl/bobola

niedziela po 15 każdego miesiąca

godz. 14

36 Ruda Śl. Wirek

Barbara Ciachera

Św. Wawrzyńca
ul. Czajkowskiego 16
41-710 Ruda Śląska
http://www.wawrzyniec.info

I poniedziałek miesiąca

godz. 17.30

37 Ruda Śl. Halemba

Henryk Gładysz

Bożego Narodzenia
ul. Leśna 37
41-706 Ruda Śląska
http://www.parafia.halemba.pl

II niedziela miesiąca

godz. 15.30

38 Przyszowice

Aurelia Pawlas

Św. Jana Nepomucena
ul. Powstańców śląskich 1
44-178 Przyszowice
http://parafia-przyszowice.pl

I środa miesiąca

godz. 16

39 Bielszowice

Alfreda Buziel

Św. Marii Magdaleny
ul. Kokota 152
41-711 Ruda Śląska - Bielszowice
http://www.mm-bielszowice.katowice.opoka.org.pl

I poniedziałek miesiąca

godz. 15

 

 

OKRĘG SOSNOWIECKI

 

o.Lucjusz Wójtowicz OFM
s.Helena Gniozdorz

 

40 Siemianowice Śląskie

Krystyna Koźlik

Świętego Krzyża
ul. Powstańców 2
41-100 Siemianowice Śląskie
http://www.krzyz.siemianowice.pl

Spotkania:

I niedziela miesiąca
godz. 14

41 Sosnowiec Centrum

Aleksandra Bijak

Św. Franciszka
ul. Partyzantów 24
41-200 Sosnowiec
http://www.franciszek.sosnowiec.pl

I wtorek miesiąca
godz. 16

42 Sosnowiec Klimontów

Urszula Chajduga

Chrystusa Króla
ul. Kraszewskiego 25
41-218 Sosnowiec Klimontów
http://chrystuskrol.sosnowiec.pl

III środa miesiąca
godz. 18

43 Sosnowiec Zagórze

Wiesława Głowacz

MB Fatimskiej
Aleja ks. F.Blachnickiego 9
41-219 Sosnowiec-Zagórze
http://www.mb-fatimska.wiara.org.pl

III środa miesiąca
godz. 16

44 Sosnowiec Pogoń

Regina Kocoł

Nawiedzenia NMP
ul. Gospodarcza 14
41-214 Sosnowiec Pogoń
http://www.diecezja.sosnowiec.pl/parafie/parafie/225-sosnowiec-parafia-pw-nawiedzenia-nmp

II poniedziałek miesiąca

godz. 16

45 Sosnowiec Niwka

Maria Puk

Św. Jana Chrzciciela
ul. Orląt Lwowskich 67
41-208 Sosnowiec
http://www.diecezja.sosnowiec.pl/parafie/

parafie/199-sosnowiec-parafia-pw-sw-jana-chrzciciela

IV środa miesiąca
godz. 16

46 Sosnowiec Dańdówka

Krzysztof Kaliński

Św. Jacka
ul. 11 Listopada
41-200 Sosnowiec
http://www.swjacek.sosnowiec.pl

II środa miesiąca
godz. 18

47 Czeladź

Jadwiga Całka

MB Bolesnej
ul. Kościuszki 3
41-253 Czeladź Piaski
http://www.mater.org.pl

II czwartek miesiąca
godz. 16

48 Czeladź Piaski Alfreda Chmielowska

Świętych Archaniołów
ul. Wyspiańskiego 1
41-253 Czeladź Piaski
http://parafia.czeladz.org

II czwartek miesiąca

godz. 18.30

49 Bytków

Gabriela Hein

Świętego Ducha
ul. Węglowa 7a
41-106 Bytków
Siemianowice Śląskie
http://parafia.bytkow.pl

IV środa miesiąca

godz. 19

50 Piekary Śląskie

Irena Pyras

NMP i św. Bartłomieja
ul. Ks. Ficka 7
41-940 Piekary Śląskie
http://bazylikapiekary.pl

II sobota miesiąca

godz. 14

51 Będzin

Jerzy Dreja

Świętej Trójcy
ul. Plebańska 2
42-500 Będzin
http://www.parafia.bedzin.pl

III niedziela miesiąca

godz. 9

52 Chruszczobród

Anna Krawczyk

Św. Stanisława BM
ul. gen. Bema 2
42-456 Chruszczobród

III wtorek miesiąca

godz. 15

53 Olkusz

 

Zbigniew Kołkowski

 
Św. Andrzeja
ul. Szpitalna 1
32-300 Olkusz
http://www.bazylika.pl 

II niedziela miesiąca

godz. 12.30

54

Jaworzno

Grzegorz Twardowski

Św. Karola Boromeusza
ul. Olszewskiego 62
43-600 Jaworzno
http://www.boromeusz.jaworzno.pl/

IV niedziela miesiaca

godz. 12.00

55 Dąbrowa Górnicza

Zofia Duraj

Św. Antoniego z Padwy

ul. Kościelna 20

41-306 Dąbrowa Górnicza

http://www.sanktuariumswantoniego.pl

I czwartek miesiąca
godz. 16.30

 

OKRĘG BYTOMSKO - CHORZOWSKI

o.Maksymilian Brylowski OFM
s.Ewa Ochman, s.Grażyna Koloch

56 Chorzów

Stefania Witosz

Św. Antoniego
ul. Kopernika 1
41-500 Chorzów
http://antoni.net.pl

Spotkania:

II niedziela miesiąca

godz. 15

57 Chorzów

Agata Soszyńska

Św. Barbary
ul. 3 Maja 18
41-500 Chorzów
http://www.barbarachorzow.katowice.

opoka.org.pl

I niedziela miesiąca

po mszy św.

godz. 9

58 Chorzów

Leokadia Przybyła

Św. Floriana
ul. Księdza Konrada Szwedy 1
41- 500 Chorzów
http://www.swflorian.pl

II niedziela miesiąca

po mszy św.

godz. 7

59 Chorzów Katarzyna Brożyńska

Św. Franciszka
ul. Franciszkańska 1
41-506 Chorzów
http://www.chorzowfranc.katowice.

opoka.org.pl

III niedziela miesiąca

godz. 15

60 Chorzów Batory Dorota Skolik

Wniebowzięcia NMP
ul. Farna 3
41-506 Chorzów Batory
http://www.wnmpchorzow.parafia.info.pl

Ostatnia sobota miesiąca

po mszy św.

godz. 8

61 Świętochłowice

Anna Korzeniewska

Świętych Piotra i Pawła
ul. Ks. Bpa Teodora Kubiny 10
41-600 Świętochłowice
http://www.parafia-swietochlowice.pl

III niedziela miesiąca

godz. 15

62 Bytom

Grażyna Kałużna-Lis

Świętej Trójcy
ul. Kwietniewskiego 1
41-902 Bytom
http://www.trojca.net

III sobota miesiąca

po mszy św.
godz. 8

63 Bytom

Eugenia Matusiak

Św. Jacka
ul. Matejki 1
41-902 Bytom
http://www.swjacek.bytom.pl

I niedziela miesiąca

godz. 14.15

64 Bytom

p.o. Paweł Respondek

Św. Wojciecha
Pl. Klasztorny 5
41-902 Bytom
http://www.franciszkanie.bytom.pl/index.php/kontakt

II czwartek miesiąca

godz. 16

65 Bytom

Sylwia Młynarczyk

Podwyższenia Krzyża Świętego
ul. Ligonia 2
41-902 Bytom
http://www.bytom.kapucyni.pl

I sobota miesiąca po Mszy św.
o godz. 8

66 Bytom Łagiewniki

Pelagia Konieczny

Św. Jana Nepomucena
ul. Armii Krajowej 13
41-909 Bytom 9
http://www.nepomucen.pl

IV poniedziałek miesiąca

godz. 8.30

67 Radzionków

Genowefa Kużaj

Św. Wojciecha
ul. św. Wojciecha 48
41-922 Radzionków
http://www.parafia.radzionkow.pl 

III czwartek miesiąca
godz. 16

 

OKRĘG PSZCZYŃSKI

o.Krescencjusz Rutowicz OFM
br.Antoni Łusiak, s.Katarzyna Tokarz, br.Jan Balura

68 Pszczyna

Teresa Chudek

Wszystkich Świętych
pl. ks. Józefa Kuczery 2
43-200 Pszczyna
http://www.wszystkichswietych.info 

Spotkania:

III niedziela miesiąca godz. 8.30

69 Pszczyna

Magdalena Pikos

Podwyższenia Krzyża
ul. Marii Skłodowskiej-Curie 1
43-200 Pszczyna
http://www.parafiapszczyna.pl

I niedziela miesiąca godz. 9

70 Czarków

Andrzej Szady

Św. Józefa
ul. Powstańców Śląskich 33
43-211 Czarków

Ostatnia niedziela miesiąca godz. 9.45

71 Pszczyna Stara Wieś Henryka Szwarc

Św. Jadwigi
ul. Św. Jadwigi Śląskiej 2
43-200 Pszczyna
http://www.starawies.pszczyna.pl/kosciol

I niedziela miesiąca godz. 8.30

72 Jankowice Pszczyńskie

Czesława Pudełko

Św. Izydora
ul. Baziowa 22
43-215 Jankowice

II wtorek miesiąca godz. 18

73 Wola

Łucka Kurtak

Św. Urbana
ul. Wałowa 8
43-225 Wola
http://www.parafiaurbana.pl

I niedziela miesiąca godz. 14.30

74 Piasek

Łucja Kost

Najświętszego Serca Pana Jezusa
ul. Dworcowa 23
43-211 Piasek k. Pszczyny
http://www.nspj-piasek.info

Ostatni wtorek miesiąca godz. 18

75 Bojszowy Nowe

Elżbieta Skipioł

MB Uzdrowienia Chorych
ul. Sierpowa 36
43-220 Bojszowy Nowe
http://www.mbuch.pl

I wtorek miesiąca godz. 18

76 Imielin

Barbara Klimza

MB Szkaplerznej
ul. Imielińska 89

41-407 Imielin
http://www.imielin.katowice.opoka.org.pl

I niedziela miesiąca godz. 7.30

77 Chełm Śląski

Maria Przybylska-Kępińska

Trójcy Przenajświętszej
ul. Śląska 11
41-403 Chełm Śląski
http://www.chelm-sl.katowice.opoka.org.pl

II niedziela miesiąca godz. 7.30

78 Goławiec

Małgorzata Marszołek

Wniebowzięcia NMP
ul. Goławiecka 44
43-144 Lędziny 4
http://www.golawiec.katowice.opoka.org.pl/ 

I poniedziałek miesiąca
 godz. 17

79 Bieruń Nowy Teresa Przytulska

Najświętszego Serca Pana Jezusa
ul. Warszawska 295
43-155 Bieruń Nowy
http://www.bierun-nspj.katowice.opoka.org.pl

I niedziela miesiąca godz. 9

80 Bieruń Nowy

 

Krystyna Śledzionek

 

Św. Barbary
ul. Kościelna 3
43-155 Bieruń Nowy
http://www.bierun.wiara.org.pl

I czwartek miesiąca godz. 18

81 Miedźna

Irena Bartos

Św. Klemensa
ul. Wiejska 47
43-227 Miedźna
http://www.miedzna.wiara.org.pl/

I niedziela miesiąca godz. 7.30